Tropem winnego trunku w Zielonej Górze

Zielona Góra jest miastem położonym na zachodzie naszego kraju. Miejscowość ta liczy sobie ponad 130 tysięcy ludzi i jest powierzchniowo największą miejscowością województwa lubuskiego. Jej specyfika jest przemysłowo-turystyczna, która jak większość miast w naszym kraju przechodziła na przestrzeni lat transformację z charakteru przemysłowego, w turystyczno-handlowo-usługowe.

Zdecydowanie jest warta odwiedzenia przez turystów, głównie ze względu na swoje okresowe uroczystości, które przyciągają na chwilę obecną masy ludzi z całego kraju. Przykładem chyba najpopularniejszego Festiwalu Wina jest Winobranie, odbywające się co roku w okolicach września. To impreza obejmująca całe miasto. Na uroczystości możemy bezkarnie pić na ulicach miasta, ponieważ w tym czasie jest to w pełni legalne, oraz mamy możliwość, by skosztować wyśmienitych lokalnych trunków. Oprócz tego, miasto słynie z tego, że uważane jest powszechnie za zagłębie śmiechu, a największe sławy polskiego kabaretu urodziły się właśnie w tej miejscowości.

Baza noclegowa jest stosunkowo rozbudowana, ponieważ możemy tutaj nocować zarówno w dobrej klasy hotelach, jak i zwyczajnych agroturystykach, które posiadają przystępne ceny dla turystów. W okolicznych miejscowościach znajdują się również lokalne atrakcje, takie jak Muzeum Wina, a w samym centrum możemy wejść do Muzeum Tortur.

Miejscem jakie musimy zobaczyć jest oczywiście słynny zielonogórski deptak, wykonany głównie w stylu architektury niemieckiej, jednak często nie odnowionej. Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje do Zielonej Góry powinniśmy wcześniej sprawdzić, co mogło by nas zainteresować i wybrać się w dobrym dla nas czasie. Musimy koniecznie pamiętać, że chęć przyjechania do tego miasteczka jest równoznaczna z koniecznością wcześniejszego zarezerwowania odpowiedniego pokoju <>, aby nie martwić się o to w czasie podróży.

Oprócz wszystkich możliwych festiwali, Zielonogórzanie szczycą się swoim sportem regionalnym jakim jest żużel oraz ich maskotka, czyli Myszka Falubazu. Urlop w tej metropolii jest dobrym pomysłem i na pewno go nie pożałujemy. Spędzimy tu miłe chwile, w pięknym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>