Szlak Jantarowy – wycieczka po bałtyckich miastach

Niektórzy lubią wyjechać sobie nad Morze Bałtyckie, tylko po to, by się rozkoszować tutejszą plażą, morskimi falami, a także oczywiście przepiękną pogodą. Inni znowu, lubią zadbać o aktywną formę wypoczynku. W takim razie mamy na uwadze przede wszystkim to, że jeśli ktoś lubi długie spacery, lub jeździć na rowerze, to z pewnością będzie ten ktoś chciał się wybrać na ciekawą wycieczkę krajoznawczą. Jeśli rezerwujemy noclegi przez internet, to nie będzie z tym najmniejszego problemu, ponieważ kurort położony jest w atrakcyjnej lokalizacji – w pobliżu Mierzei Wiślanej, jak i również w pobliżu Żuław Wiślanych.

Tutejsza baza turystyczna jest rzeczywiście bogata w szlaki zarówno dla piechurów, jak i rowerzystów. Najpopularniejszym, który przechodzi przez Jantar, jest szlak Jantarowy, oznakowany kolorem żółtym. Tak naprawdę nie powinno nas to dziwić, ponieważ właśnie ten kurort niegdyś znajdował się na szlaku bursztynowym, który był odwiedzany przez wielu kupców. Obecnie został on w pewnym stopniu reaktywowany, ale już wyłącznie dla celów turystycznych. W chwili obecnej rozciąga się na długość 52 kilometrów. Jednocześnie można powiedzieć, że jest to tylko niewielka część Międzynarodowego Szlaku Dalekobieżnego E9, który prowadzi już od wybrzeża nad Atlantykiem. Sam początek tej trasy rozpoczyna się ciekawą atrakcją, ponieważ należy przepłynąć promem w Mikoszewie. Oczywiście mowa jest o przeprawie przez Wisłę, która na tym fragmencie osiąga imponujące rozmiary. Przeprawiając się do Świbna, jednocześnie mamy okazję do tego, żeby zobaczyć tutejszy rezerwat przyrody Mewia Łacha.

Kolejnym punktem na szlaku, jest właśnie Jantar. Tutaj przejeżdżamy w pobliżu kąpieliska morskiego. Jeśli wyjedziemy w odpowiednim czasie, to mamy okazję załapać się na Międzynarodowe Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu, które dla tej osady rybackiej, chyba są największą atrakcją. Jadąc dalej, docieramy do Stegny. W tej miejscowości znajduje się węzeł kolejki wąskotorowej. Następnie przemierzamy do Sztutowa, czyli miejscowości, w której znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny. Opuszczając tę miejscowość docieramy do Kątów Rybackich z Muzeum Zalewu Wiślanego oraz ostatecznie docierając do bardzo popularnego kurortu, jakim jest Krynica Morska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>