Rowy z różnej perspektywy

Jeśli chcemy zwiedzić Rowy (https://pl-pl.facebook.com/wakacje.Rowy/) i zapamiętać je jako naprawdę wyjątkowe miejsce, możemy skorzystać z wielu proponowanych możliwości zwiedzania, a także spędzania czasu w aktywny sposób. Baza noclegowa zdradzi szczegóły wszelkich ofert dedykowanych wczasowiczom. Pobyt w Rowach należy zarezerwować ze znacznym wyprzedzeniem ( <<rezerwuj online), ponieważ w sezonie mało kiedy trafia się oferta typu „last minute”. Po udanej rezerwacji noclegu pozostaje tylko pojawić się na miejscu z rodziną i oddać się przyjemności poznawania nadmorskiego kurortu. 

Możemy na przykład zwiedzać Rowy z perspektywy szlaków rowerowych, których tutaj nie brakuje. Korzystając z  nich, dotrzemy do sąsiedniej Łeby, Ustki, a nawet do Słupska. Niektóre ciągną się przez około 20 kilometrów, a dla najwytrwalszych, przygotowano najdłuższe szlaki, które ciągną się nawet przez około 100 kilometrów. 

Kolejnym sposobem na bardzo atrakcyjne zwiedzanie Rowów jest wynajęcie kajaków. Tutaj nie ma najmniejszego problemu z tym, by wypożyczyć właśnie kajak lub inny sprzęt wodny. Oczywiście wypożyczonym sprzętem nie można wypływać na wody Morza Bałtyckiego, jak i również na jezioro Gardno, które znajduje się już pod ochroną na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Jednak nie zapominajmy o tym, że w Rowach do morza wpada rzeka Łupawa i to właśnie po niej spokojnie można popływać jedno – lub dwuosobowym kajakiem. 

Jeżeli ktoś nie ma lęku wysokości, a także lubi mocne wrażenia, to na pewno zainteresuje go zwiedzanie Rowów z lotu ptaka. Jak to możliwe? Nadmorskie wybrzeże w tym rejonie posiada charakter klifowy. Najwyższy z nich osiąga wysokość 40 metrów nad poziomem morza. Jednocześnie jest doskonałym miejscem na start paralotnią. Latanie w przestworzach z widokiem na Bałtyk może zapierać dech w piersiach. Oczywiście jest tutaj jeszcze wiele wspaniałych miejsc oraz szlaków, po których można swobodnie spacerować. Ponadto trzeba pamiętać, że Rowy nie są wielką miejscowością. Właściwie jest to kurort, który według prawa jest zwykłą wsią. Dlatego tym bardziej możemy nastawić się na to, że wszędzie będziemy w stanie dojść pieszo, bez większego zmęczenia. Piękne widoki związane z zachodzącym słońcem możemy oglądać przede wszystkim na ujściu Łupawy do morza. Stamtąd też wypływają niewielkie stateczki, a także motorówki oferujące turystom zapewnienie mocnych wrażeń. 

Jeśli Rowy zainteresowały Cię na tyle, by do nich pojechać, nie czekaj ze swoją decyzją tylko rezerwuj nocleg i zaplanuj z jakiej perspektywy poznasz to miejsce. Przyjazd tutaj to najwspanialszy pomysł na wakacje. Nigdzie nie ma tak wielu sposobów na aktywny wypoczynek, a w razie chęci błogiego lenistwa Rowy oferują nam dostęp do pięknych plaż i kąpieli morskich. 

Jedna myśl nt. „Rowy z różnej perspektywy”

  1. Polecam spróbować lotu paralotnią, nieziemskie wrażenia, jak już szukam gdzieś bliżej swojego domu szkoły, która oferuje takie loty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>