Odpoczynek po całorocznym wysiłku w Sarbinowie

Lato to czas odpoczynku po całorocznym wysiłku, niezależnie od tego, czy był związany z obowiązkami zawodowymi czy szkolnymi. W każdym przypadku relaks będzie zasłużony, a trudno chyba znaleźć miejsce bardziej sprzyjające odprężeniu niż nadbałtyckie wybrzeże. Miejscowością, do której warto się wybrać jest nieduże, lecz zyskujące coraz większą popularność wśród turystów, Sarbinowo. 

Ważną rolę podczas każdego wyjazdu pełni komfortowa baza noclegowa. W Sarbinowie wczasowicze nie mogą narzekać na mały wybór kwater (znajdź coś dla siebie – www.meteor-turystyka.pl), gdyż do ich dyspozycji przygotowano między innymi domki letniskowe, pensjonaty czy ośrodki wczasowe. Ceny noclegów w Sarbinowie nie są wysokie, w wielu miejscach można znaleźć kwaterę nawet za 20 złotych za jedną noc.

Istotnym punktem na mapie każdego turysty, który decyduje się na spędzenie urlopu w Sarbinowie jest nie tylko plaża, ale także znajdująca się zaraz obok promenada. To miejsce, które cały czas żyje. W sezonie przez cały dzień można zobaczyć spacerujące po niej osoby, a także takie, które kupują pamiątki ze swojego pobytu nad Bałtykiem. Oczywiście nie można zapominać o tym, że Sarbinowo może się poszczycić piękną, wyjątkowo szeroką, złocistą plażą, gdzie funkcjonują strzeżone kąpieliska. Widać więc, że to raj dla rodziców z dziećmi, które mogą bawić się w malowniczym bezpiecznym miejscu.

Na uwagę turystów będących w Sarbinowie zasługuje tamtejszy neogotycki kościół pochodzący z 1856 roku. Budynek został zbudowany z czerwonej cegły, a zwraca uwagę przede wszystkim wysoką wieżą widoczną z wielu miejsc w Sarbinowie. Zwiedzający tę świątynię powinni przyjrzeć się pięknym witrażom.

Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji bez odrobiny aktywności fizycznej. Te osoby powinny połączyć swoje zamiłowanie do sportu ze zwiedzaniem miejsc godnych uwagi i wybrać się na wycieczkę do oddalonej o kilka kilometrów, maleńkiej miejscowości Gąski. Słynie ona właściwie wyłącznie z latarni morskiej, która jednak zasługuje na sławę, bo jest to druga najwyższa latarnia w całej Polsce. Wieża ma blisko 50 metrów wysokości w związku z czym wyjście na sam szczyt jest nie lada wyzwaniem, jednak warto podjąć się tego wyzwania i pokonać wszystkie schody, by móc podziwiać widok, który roztacza się wokół tego obiektu.

2 myśli nt. „Odpoczynek po całorocznym wysiłku w Sarbinowie”

  1. @Yutek ja tam nie narzekałam :) Spacerowałam codziennie zwiedzając także w sumie dwa w jednym i aktywność i oglądanie zabytków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>