Ciechocinek jako znakomita baza wypadowa

Ciechocinek to miasto znane głównie z ogromnych tężni solankowych i Parku Zdrojowego. Jednak gdy chcemy spędzić tam dłuższe wakacje, to wysuną się nam plany na spędzenie tutaj wolnego czasu. Otóż Ciechocinek jest znakomicie zlokalizowany. Jest stąd bardzo blisko do trzech znakomitych i bardzo atrakcyjnych miejsc – do Torunia, stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, do Aleksandrowa Kujawskiego i do Solca Kujawskiego, w którym znajduje się bardzo popularny Park Dinozaurów. Jest to znakomity pomysł, aby zwiedzić te miejsca.

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, praktycznie całkowicie zachowane w oryginale. Starówka tego miasta nie została praktycznie wcale zniszczona przez wojny, dzięki czemu posiada oryginalne budynki i jest ogromna. Spacer po starówce toruńskiej naprawdę pozwoli nam poczuć się jak w dawnych latach. Toruń jest jednak bardzo mocno kojarzony z Mikołajem Kopernikiem, czyli najsławniejszym astronomem w Polsce i jednym z najbardziej znanych na całym świecie. Znajduje się tu planetarium jego imienia, które zostało wybudowane praktycznie w samym centrum starówki – tak więc można połączyć wizytę w planetarium wraz ze spacerem po starówce.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w okolicy Ciechocinka jest Solec Kujawski, a raczej Park Dinozaurów, który się tam znajduje. Jest to szczególnie znakomita atrakcja dla dzieci, gdyż ogromne rzeźby dinozaurów wykonane w prawdziwej skali robią na najmłodszych duże wrażenie. Jest to ciekawa lekcja historii zarówno dla młodszych jak i starszych.

Baza noclegowa Ciechocinka to niewątpliwie ogromny atut tej miejscowości [klik ➥meteor]. Miejsc jest dużo, w większości są to jednak sanatoria. Oprócz nich jest tutaj wiele hoteli – tych luksusowych jak i mniejszych i tańszych. Są też pensjonaty i miejsca w prywatnych pokojach, jeśli zależy nam bardziej na oszczędności pieniędzy niż luksusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>